HABERLER, PROJELER

Üniversite Öğrencileri Harçlıkları Yardım Ettiler

En hayırlı iftar

Üniversite öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri paralarla yoksul ailelere iftar yemeği veriyor.

Gaziantep Yardım Vakfı, yoksul ailelere yardım etmek isteyenlere köprü görevi görürken, Ramazan ayında da çok hayırlı bir yardıma aracılık ediyor. Gaziantep Üniversitesinin çeşitli fakültelerinde eğitim gören öğrenciler, tamamen kendi harçlarından biriktirdikleri paralarla ihtiyaç sahibi ailelere iftar yemeği veriyor. Çeyrek asırdır ihtiyaç sahibinin yanında olan Gaziantep Yardım Vakfından yardım alan ailelere iftar yemeği veren ve onlarla aynı sofraya oturarak iftar açan üniversite öğrencileri örnek davranışlarından dolayı bol bol dua alıyor.

Gaziantep Yardım Vakfı yöneticileri üniversite öğrencilerinin örnek davranışına teşekkür ederken, zaman zaman da yardım yapılan ailelerle aynı iftar sofrasına oturuyorlar. Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ömer Cıncıkçı, geleceğimiz olan üniversite öğrencilerinin bu duyarlı davranışının her türlü övgüyü hak ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Gaziantep Üniversitesi’nden bir grup öğrenci arkadaşımız Vakfımız tarafından yardım götürülen ailelere iftar yemeği veriyor. Hiç kimseden destek almadan, tamamen harçlıklarından biriktirdikleri paralarla bu yardımı yapıyorlar. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin böylesine hayırlı işlere vesile olması, ülkemizin geleceği ile ilgili umutlarımızın daha da güçlenmesine neden oluyor. Yaşadığı toplumun sorunlarına duyarlı olan ve çözüm üreten gençleri görmek bizleri son derece mutlu ediyor. Hepsini bu duyarlılıklarından dolayı kutluyor, teşekkür ediyorum.”

ÖNEMLİ NOT
HABERDE YER ALAN GÖRSELLERDE GAZİANTEP YARDIM VAKFI YÖNETİM KURULU ÜYELERİ VE DESTEK VEREN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ YER ALMAKTA. YARDIM EDİLEN AİLEYE AİT HERHANGİ BİR FOTO YER ALMAMAKTADIR.